XIX. písecká jízda HV aneb přes dva mosty – 15. 6. 2019

Přihláška pro vyplnění na PC zde.
Přihláška pro ruční vyplnění zde.
Propozice zde. Vozidla do roku výroby 1960. Výjimky viz propozice, bod č. 3.
Poslední volná místa na přihlášku předem!  Přihlášku zašlete na adresu: jizda(zavináč)vccpisek.cz

 

Písecká jízda historických vozidel se jede letos již jako 19. ročník. Jízdu pořádá Veteran Car Club Písek, který byl založen v roce 1976.

V průběhu času se utváří i naše písecká jízda. Od prvních setkání pro radost a posezení, přes velké soutěžení s mnoha technickými a vědomostními úkoly a přes polykání kilometrů se zase pomalu vracíme k setkání příznivců historických vozidel. Na první místo dáváme jízdu naším malebným krajem s ukázkou nejkrásnějších míst. Pro zpestření ale stále zachováváme některé soutěžní prvky pro potěšení jezdců i diváků. Oceňujeme nejstarší vozidla, nejvzdálenější účastníky, historické rarity apod. Diváci mohou spatřit mnoho historicky cenných vozidel, a to ne jako v muzeu, ale v provozu a ve stále svěží kondici, ovládané báječnými muži a šarmantními dámami a někdy i v krásných dobových oblecích. Účastníci pak mohou po jízdě posedět v zámeckém prostředí Lázní Vráž a zažít tak atmosféru a pocity z jízdy.

Motto letošní XIX. písecké jízdy historických vozidel je, připomenout si, dříve velmi oblíbený okruh, který se jezdil pod výstižným názvem: „Přes dva mosty“. Poprvé zaburácely motory závodních motocyklů poblíž jihočeské obce Záhoří, na velmi neobvyklém a dnes již legendárním okruhu v roce 1950. Sedmikilometrová trať ve tvaru osmičky totiž ve svém středu překonávala řeku Vltavu po starém a novém mostě, které od sebe tehdy dělilo na výšku téměř 75 metrů! Po starém mostě, který byl jen pár metrů nad hladinou řeky, se jelo po příčných dřevěných trámech, oproti tomu na novém mostě po 6,5 metrů široké silnici ve výšce plných 80 metrů nad řekou – na plný plyn.

Jsou závodní okruhy, které mají mnohaletou tradici a bohatou historii. Okruh „Přes dva mosty“ patří do zcela opačné kategorie a vzpomínky na pouhé tři ročníky oblastního závodu pomalu zapadají. Proto bychom chtěli připomenout dostupná místa, která po napuštění orlické přehrady ještě k vidění zbyla, a tak se část písecké jízdy pojede po této původní, ale dnes již neúplné závodní trati.

Srdečně vás zveme na pohodovou XIX. píseckou jízdu historických vozidel. Přijeďte ukázat svého nejkrásnějšího miláčka a projet si trasu naší jízdy. Po zásluze budete odměněni fotografiemi a vlastními vzpomínkami z Prácheňského kraje.

Na XIX. píseckou jízdu historických vozidel dne 15. 6. 2019 vás zve Veteran Car Club Písek.

 

Příspěvek byl publikován v rubrice aktuality a jeho autorem je Martin Simota. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.