Zemřel Ing. Vladimír Junek

Vážení příznivci a vyznavači historických vozidel a historie motorismu, vážení kolegové,

dne 26. srpna 2022 zástupci našeho klubu položili smuteční kytici při posledním rozloučení s panem inženýrem Vladimírem Junkem, adoptovaným synem paní Elišky Junkové. Posledního rozloučení se zástupci našeho klubu zúčastnili spolu se zástupci Autoklubu České republiky a Veteran klubu Litomyšl v Děkanském kostele narození Panny Marie v Písku. Pan Vladimír Junek zemřel dne 19. srpna 2022.

Pan Vladimír Junek se narodil v září roku 1935 a zanedlouho se stal sirotkem. Dáma, závodnice, vdova paní Eliška Junková ve svých čtyřiceti letech adoptovala malého pětiletého Vláďu, syna po svém zesnulém bratrovi Vojtěchu Pospíšilovi.

Ing. Vladimír Junek se usilovně a intenzívně mimo jiné věnoval odkazu Elišky Junkové. Roztřídil stovky dokumentů a fotografií. Byl členem senátu Autoklubu ČR a členem Veteran klubu Litomyšl. Připravil nové vydání knížky „Má vzpomínka je Bugatti“, které doplnil svými postřehy a myšlenkami.

Čest jeho památce, čest památce a odkazu rodiny Junkových.

  

Parte ZDE.

Příspěvek byl publikován v rubrice aktuality a jeho autorem je Martin Simota. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.