PF2023

Vážení příznivci a milovníci krásných historických vozidel a vyznavači historie motorismu,

je čas Vánoc a ve vašich domovech zřejmě nad vůní benzínu převažuje vůně vánočního cukroví a vůně ozdobeného vánočního stromečku. Někteří z vás bilancují, jaký byl ten rok končící a někteří z vás již plánují ten rok nastávající.

Rok končící byl z našeho pohledu rokem úspěšným, v celé republice se konaly stovky akcí s historickými vozidly. XXII. písecké jízdy historických vozidel se zúčastnilo 82 historických automobilů a motocyklů, vydařilo se počasí a účastníci odjížděli s krásnými vzpomínkami na vyhlídku z rozhledny Milada. Neméně úspěšná byla prázdninová akce Jakou barvu má Písek, kde jsme vystavovali svá historická vozidla společně s okolními kluby.

Na silnice bylo s novými zvláštními registračnímu značkami uvedeno přes dva tisíce historických vozidel. Legislativním procesem prošla novela zákona č. 56/2001 Sb.

Věříme, že nastávající rok bude neméně úspěšný, jako ten právě končící. Do roku 2023 vám a vašim rodinám, kolegům, známým a blízkým přejeme pevné zdraví, štěstí, úspěchy v osobním i pracovním životě a hodně příjemných zážitků za volanty a řídítky Vašich krásných historických strojů.

Jinak naším slangem řečeno: s vůní benzínu a ricinu vám přejeme vždy bohatou směs, silnou jiskru z magneta a stálost výkonu vašeho uhřátého motoru.

No a těšíme se na setkání s vámi na XXIII. písecké jízdě historických vozidel jako vždy třetí víkend v červnu, tedy 17. 6. 2023.

Veteran Car Club Písek, spolek

 

Příspěvek byl publikován v rubrice aktuality a jeho autorem je Martin Simota. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.