10. června 2017

Od roku 1976 se snažíme s věkem být mladší a mladší. A to si říkáme: stroje Veteran Car Clubu Písek!

V rámci městských slavností „Dotkni se Písku“ jsme 10. června od 8:00 hod. vystavovali historická vozidla na Alšově náměstí v Písku. Sešly se tři desítky historických strojů z různého období členů klubu, bývalých členů i veterán fandů z Písku a okolí. K vidění byla vozidla česká např. Tatra 75 z roku 1935, nebo Praga 500 OHC z roku 1932, ale i anglická Ariel, či německá DKW aj. Z novějších strojů byl bezesporu zajímavý, krásně renovovaný Skůtr s přívěsným vozíkem nebo Rikša. Naše představení v Písku bylo krásné a hodnotné.

Okolo oběda se část vystavovaných historických vozidel přesunula do Vodňan na náměstí, kde místní Veteran Car Club pořádal defilé svých vozidel spojených s vyjížďkou. Vyrazili jsme z Písku přes Ražice, Protivín, Chvaletice a Lounský Mlýn do Vodňan. Krásná vyjížďka. Jak stroje jely? Jedno povolené zrcátko na BSA a jeden přidřený ojniční čep na ČZ 150 C, patrně vlivem povoleného karburátoru u nezajetého stroje, který chtěl stačit ostatním s vyšší kubaturou motoru. Ještě že za nimi jel Tudor, také stařec, z roku 1948, a ten měl plnou výbavu klíčů a potřebného nářadí.

Jízdu za příjemného počasí jsme si náležitě užili a vychutnali a poté jsme se zařadili do výstavy ve Vodňanech, kde naše stroje, vedle vojenských speciálů a radio-vozů „mohutných“ Tater 805, určitě nezanikly.

Tímto všem zúčastněným děkujeme za pěkný den.

VCC Písek